Fotoobraz od www.saal-digital.cz


Před několika týdny mě zaujala nabídka firmy www.saal-digital.cz na provedení fotoobrazu ve špičkové kvalitě... a.. slevě/akci za pravdivou recenzi výsledného fotoobrazu.

V čem spočívala zajímavost této nabídky? Ve třech faktorech:
1. Měl jsme dobrou zkušenost s touto firmou při tvorbě panoramatické fotoknihy (viz recenze).
2. Samozřejmě cena
3. Fotoobraz jsem potřeboval.
Po sloučení těchto 3 faktorů jsem se rozhodl vyzkoušet fotoobraz od firmy www.saal-digital.cz.

Z nabídky fotoobrazů jsme si vybral obraz Alu-Dibond 60 x 90, standardní zavešení. Tady bych chtěl napsat, že rozlišení mé fotografie nebylo dostatečné pro 300 dpi (5400 x 3600 - tj. odpovídající 150 dpi). Program na vkládání dat pro výrobu hlásil dobrou kvalitu.
Vlastní program je velice intuitivní a snadno obsluhovatelný (což není v současné době velké překvapení).
Po zadání nezbylo než čekat na výrobu - a to bylo velice rychlé, kurýrní službou dorazil vyhotovený obraz z Německa do týdne po odeslání přes internet!
Vlastní zabalení obrazu bylo naprosto perfektní a odolné k možnému poškození (což bylo třeba i vzhledem k velikosti - roh obalu byl poškozen, ale obraz úhony nedošel, neboť byl zabalen ještě daleko od všech rohů.

A výsledek? Dokonce předčil má očekávání! Naprosto úžasná kvalita tisku, fantastický zážitek z obrazu pověšeného na stěně! Nejlevnější varianta zavěšení -"standardní"- byla plně dostačující a působí robustním dojmem. A celý "hliníkový" obraz působí velmi odolným, pevným dojmem, barvy jsou živé a přesně odpovídají originálu.

Cena byla vyšší, než je deklarováno u jiných v Čechách působících firem, ale inzerovaná kvalita povrchu a provedení tisku byla naprosto vynikající. A navíc byla v nabídce na vyzkoušení ona výrazná sleva :-) .

Shrnul bych tedy positiva:
 • Jednoznačně ano kvalitě provedení tisku i vlastnímu materiálu obrazu.

 • A negativa?
 • Snad jenom cena, ale ta je, vzhledem ke kvalitě, oprávněná.

 • Závěr:
  Fotoobraz firmy saal-digital.cz mohu jenom doporučit - je určena pro milovníky nekompromisní kvality a sám do toho půjdu i bez slevy!  Obraz pověšený na stěně (skutečně!!!):

  © Ivan Mikšík, 2017 • Back to Photography
 • E-mail: miksik
 • Message board / Návštěvní kniha
 • Fatbirder's Top 1000 Birding Websites