Philadelphia ZOO, USA


Ivan Mikšík

ZOO ve Philadelphii je jednou z nejstarších v USA - byla otevřena 1.7. 1874. V současnosti se jedná o velmi příjemnou zoologickou zahradu evidentně pečlivě vedenou, se snahou o co nejlepší prostředí pro zvířata a zároveň zpřístupnění veřejnosti.
Vstupné je 17$ pro dospělé a 14$ pro děti. Při častějších návštěvách se můžete stát za 49-250$ členem ZOO - toto členství opravňuje ke vstupu až 3 dospělých, dětí, ale i až 4 hostů (počty jsou v závislosti na zaplaceném poplatku).
Hlavní "zvířecí" atrakce: dům opic - PECO Primate Reserve (včetně výkladu a programu pro děti) - je zde 10 druhů opic, asi nejzajímavější jsou orangutani a gorily. Dalšími zajímavými zvířaty jsou pandy červené, a vzácné vydry obrovské (které zde i rozmnožují), samozřejmě ale mnoho dalších.
Atrakcí je také vyhlídkový balón, ten jsem nevyzkoušel (pro nepřízeň počasí, vítr, nefungoval). Mám ale obavu, že zase tak moc úžasný pohled na ZOO z něho není.
Návštěvu Philadelphské ZOO mohu rozhodně doporučit. Do ZOO se dá dostat městskou dopravou nebo zajímavou (ale delší) procházkou z centra města zelenou zónou podél řeky Schuylkill.

Pro další infomace: Web ZOO
Zpět do mých fotostránek

Odkazy na mé další stránky
Informace o mne
Informace o práci
Fotografie
Ornitologie
Kontakt
E-mail: miksik

Fatbirder's Top 1000 Birding Websites